Obserwatorzy

Ramka i mnóstwo śmiechu ;D

Zastanawiałam się, do czego można jeszcze wykorzystać niepotrzebną już płytę CD lub DVD.  Wymyśliłam, że może ona stanowić tył i jednocześnie szkielet ramki z masy solnej o nietypowym kształcie. Równie dobrze można by do tego użyć deseczki, ale w dzisiejszych nowoczesnych czasach okazuje się, że łatwiej znaleźć płytę CD niż deseczkę ;D

Potrzebne będą :
1. Płyty CD/DVD - dwie na jedną ramkę
2. Masa solna ( przepis na dole)
3. I oczywiście zdjęcie .

PRZEPIS NA MASĘ SOLNĄ :
 
  • 200g mąki
  • 200g soli
  • 125 ml ciepłej wody    
Całość należy wygnieść, aż do otrzymania jednolitej i gładkiej masy.

 To zabieramy się do pracy  ;) 

1. Całość prac wykonujemy na folii aluminiowej, na zdjęciach tego nie ma, bo zapomniałam położyć ;D
Wałkujemy masę solną na placek grubości około 1 – 1,5 cm, placek musi być większy niż płyta.
Dwie płyty sklejamy ze sobą za pomocą wody i na nie kładziemy rozwałkowany placek.2.Wykałaczką znajdujemy środek płyty


3. Wycinamy środek, najlepiej szklanką. 

4.Powierzchnia po cięciu nie jest gładka, ale bez problemu można ją wygładzić mokrym pędzelkiem.5.Obcinamy zewnętrzną krawędź, tak aby uzyskać kółko, naznaczamy 8 punktów na obwodzie, najprościej dzieląc kolejno powstałe kółko na połówki i wycinamy trójkąty.

  
6.Formujemy płatki kwiatu.  
7.Mocujemy zawieszkę z drutu i maskujemy nacięcie . 
8. Na koniec wygładzamy masę solną mokrym pędzelkiem.


9. Ramka prawie gotowa! Teraz tylko wysuszyć lub wypiec (ostrożnie z temperaturą – pod ramką jest plastikowa płyta).
 Kiedy masa solna jest już twarda, wyjmujemy płyty i malujemy ramkę wedle własnej koncepcji artystycznej. Można ją dodatkowo ozdobić koralikami, brokatem, koronkami i innymi ozdobami, które przyjdą Wam do głowy. Można też polakierować aby była trwała i błyszcząca.
 Na jedną z płyt naklejamy zdjęcie na przykład za pomocą taśmy dwustronnie klejącej i całość wklejamy w ramkę, w zagłębienie powstałe tam, gdzie były płyty. Ja do tego celu użyłam kleju na gorąco, takiego z pistoletu. Druga płyta jest już niepotrzebna, służyła tylko po to, aby wgłębienie na zdjęcie było odpowiednio duże. 
A to moja ramka : 


____________________________________________________________________

Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście z wałkowaniem tego placka ;D . Mi spadł on na podłogę ;D  Musiałam zacząć od początku, ale ramka wyszła <3  Zapraszam do mnie na bloga : http://1d-my-dream.blogspot.com/   .. Jeżeli Was interesuję to opowiadanie zapraszam również do komentowania. A jak już jesteśmy przy komentowaniu.... To dlaczego nie komentujecie? Proszę o komentarz czy Wam się udało! Patrycja.Brak komentarzy: